Dostarczamy wyroby i świadczymy usługi o najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach

Blog

Drzwi antywłamaniowe

Drzwi antywłamaniowe różnią się od drzwi tradycyjnych przede wszystkim samą budową. Pierwszą zasadniczą różnicą jest zastosowanie wzmocnionej ramy, ale także zastosowanie bolców przeciwwyważeniowych wsuwających się od strony zawiasów w otwory wykonane w ościeżnicy.Kluczowe są okucia drzwiowe oraz atestowane zamki. W drzwiach antywłamaniowych stosuje się odpowiednie zawiasy uniemożliwiające wyjęcie skrzydła z ościeżnicy. Po zamknięciu zamka rygle wysuwają się w trzech kierunkach.

Czytaj więcej

Aluminiowe systemy fasadowe – jakie zalety płyną z tego rozwiązania?

Szkło i aluminium to jedne z najbardziej charakterystycznych elementów, spotykanych w nowoczesnych projektach budynków, zarówno prywatnych domach i rezydencjach, jak też w szeroko pojętym budownictwie mieszkaniowym, biurowym i przemysłowym. Jakie zalety płyną z ich użytkowania?

Czytaj więcej

Wewnętrzne przegrody aluminiowe – najważniejsze zalety i ich zastosowanie

Estetyka i funkcjonalność rozwiązania, ale również nieograniczone wręcz możliwości podziału i zagospodarowania większych biurowych przestrzeni sprawiają, że wewnętrzne ścianki aluminiowe z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem.

Czytaj więcej

Jakie zastosowanie mają systemy podnoszono-przesuwne HST?

Nowoczesne projekty architektoniczne coraz częściej uwzględniają zastosowanie dużych drzwi i okien. Producenci stosują w nich zazwyczaj systemy podnoszono-przesuwne HST. Tego typu konstrukcje ułatwią otwieranie dużych przeszkleń, zapewniając im przy tym wysoki poziom stabilności. Zobaczcie, jakie zastosowanie mają systemu HST.

Czytaj więcej

Korzyści zastosowania drzwi automatycznych w inwestycjach publicznych

Budynki użyteczności publicznej wznoszone obecnie są projektowane z uwzględnieniem jak największej ich funkcjonalności. Siedziby urzędów miasta, urzędów skarbowych, banków, uczelni wyższych czy biurowców są coraz częściej wyposażone w systemy automatycznego otwierania drzwi. Zalet korzystania z tego rozwiązania jest wiele. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

Czytaj więcej

Świetliki dachowe – zastosowanie i zalety

Świetliki dachowe to obecnie coraz bardziej popularne rozwiązanie w wielu nowych domach i mieszkaniach. Pasują one do różnych styli i aranżacji pomieszczeń. Ale przede wszystkim są idealnym wyborem dla pomieszczeń, w których z wielu przyczyn nie można zamontować okien lub konieczne jest dodatkowe ich doświetlenie.

Czytaj więcej

Ogród zimowy-od czego zacząć?

Za możliwością siedzenia poza domem, na tarasie, tęskni się w czasie jesienno-zimowych miesięcy. Niska temperatura nie sprzyja przesiadywaniu przed domem, dlatego jeżeli masz możliwość możesz rozważyć posiadanie ogrodu zimowego.

Czytaj więcej

Konstrukcje aluminiowe - zastosowanie, wady i zalety

Aluminiowe konstrukcje cieszą się coraz większym uznaniem zarówno u architektów jak i u inwestorów. Decydują o tym cechy materiału tzn. odporność na korozję, mała waga w połączeniu z wysoką wytrzymałością, możliwość lakierowania proszkowego w ponad 200 kolorach wg palety RAL.

Czytaj więcej

Konstrukcje całoszklane

Szkło hartowane (ESG) ma wielokrotnie wyższą wytrzymałość od szkła zwykłego. Szkło laminowane (VSG) po rozbiciu pozostaje w całości, ponieważ poszczególne kawałki szkła są przyklejone do folii. Zarówno szkło ESG jak i VSG należą do grupy szyb bezpiecznych.

Czytaj więcej

Systemy przesuwne

Podstawowe przeznaczenie systemu to konstrukcje okien i drzwi przesuwnych.

Głębokość konstrukcyjna kształtowników bez przegrody izolacyjnej do zabudowy wewnętrznej wynosi od 31 do 96mm (system Sliding 600), a dla kształtowników z przegrodą izolacyjną do zabudowy zewnętrznej od 67mm do 334mm.

Czytaj więcej

Aluminiowe systemy przeciwpożarowe

Bezpieczeństwo w pomieszczeniach w dużym stopniu zależy od przestrzegania przepisów przeciwpożarowych. Do skutków związanych z ewentualnym pożarem można zaliczyć wysoką temperaturę, odcięcie drogi ewakuacyjnej, zatrucie toksycznym gazem, zawalenie się części budynku.

Czytaj więcej

Nasze Certyfikaty

Firma „SIMBUD” Sp. z o.o. dysponuje kadrą o dużym doświadczeniu, która gwarantuje wysoką jakość wykonywanych prac. Na wszystkie produkowaneprzez nas wyroby posiadamy aktualne certyfikaty. Do produkcji i montażu stosujemy jedynie materiały wysokiej jakości.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM